• Estetik Yay

İnegöl Belediye Başkanımız Sn.Alper Taban konuğumuz oldu

İnegöl Belediye Başkanımız Sn.Alper Taban 02.Şubat.2020 ''Simitli Kahvaltılı Toplantımız''ın konuğu oldu.

Saat 11.00 de başlayan toplantımıza İstanbul'daki hemşehrilerimiz ilgi gösterdiler.İnegöl'den Başkanımızın getirdiği simitler,Sn:Semih Uysal'ın gönderdiği beyaz peynir eşliğinde güzel,enfes bir kahvaltı yaptık.Çok teşekkürler.

Kahvaltı sonrası dernek Genel Sekreterimiz Sn.Çağrı Kuş'un açış konuşmasıyla toplantımız başladı.

Sn.Çağrı Kuş,İstanbul İnegöl Dayanışma Derneğimizin (İNEDAD) amaçlarını,misyonunu kısaca anlattı.Dernek olarak İstanbul'da yapılacak olanların İnegöl'ün tanınmasına katkı yapacağını,ülkemizin yurt dışına açılan en büyük metropolünde derneğimizin İnegöl'deki sanayicilerin de faydalanabileceği bir yer olabileceğini,İstanbul'da okuyan öğrencilerimize,çalışan gençliğimize ulaşarak birlikte büyük bir güç yaratabileceğimizi belirtti.Konuşması için dernek Başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü'ye söz verdi.

Sn.Başkanımız da Elazığ'da yaşanan depremde yaşamını yitirenlere rahmetler,yaralılara acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasını derneğimizin bugünlere gelmesinde,dernek binamızın temininde büyük emeği bulunan Kurucu Başkanımız rahmetli Asaf Özer ile diğer kurucularımızı ve emeği geçenleri saygıyla andıklarını,yaşamını yitirenlere rahmetler,yaşayanlara da sağlıklı ömürler temennisinde bulundu.

Bu anlamda Asaf Özer Ağabeyimizin bir posterini dernek duvarımıza da koyarak ''Seni Unutmayacağız'' dedik.

Başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü ,derneğimizin çalışmalarını kısaca özetledikten sonra dernek olarak İnegöl Belediyemizden taleplerini,projelerini içeren bir metni okudu.

Dernek olarak İstanbul'da İnegöl Günleri tertip etmek istediklerini,bu organizasyonu İnegöl Belediyesi ve İnegöldeki kurum ve kuruluşlarla birlikte başarabileceklerini belirtti.Ayrıca dernek binamızın da İstanbul'un en merkezi,ulaşımı en çok  ve kolay olan Kadıköy'e taşımayı düşündüklerini ,bunun içinde İnegöl'den destek beklediklerini söyledi.

İnegöl Ortaokulumuz ve İnegöl Lisemizi de aynı yerlerinde yeniden görmek istediklerini,diğer yitirilen ilçemizin simge binalarını da aynı yerlerinde yeniden yapılması gerektiğini,bunların şehrin hafızası,simgesi,tarihi olduğunu belirterek talep olarak iletti.

İnegöl Belediyesi ve yerel kuruluşlarla birlikte İstanbul'da İnegöl'ü en iyi şekilde tanıtmak için birlikte projeler üretebileceğimizi,birlikte çalışarak resmi rakamlara göre İstanbul'da yaşayan 25.000 İnegöllüye daha rahat ulaşabileceklerini,bu anlamda destek ve işbirliğinin arttırılmasını talep etti.En kısa zamanda İnegöl'e giderek hem Belediye ile hem de diğer kurum,kuruluş ve yerel örgütlerle görüşmek istediklerini,amaçlarını,taleplerini,projelerini anlatmak istediklerini belirterek sözü Sn.Alper Taban'a verdi.

İnegöl Belediye Başkanımız Sn.Alper Taban'da konuşmasında İnegöl'de yaptıklarını,yapmak istediklerini,projelerini anlattı.

Gelişen,sürekli göç alan ,hızlı kentleşmeyle sorunları büyüyen bir ilçede yaşadıklarını,hava kirliliğinden,trafik sıkıntısına birçok sorunla başetmeye çalıştıklarını,bunlar için kalıcı,insana dönük,kentin yaşanabilir olmasına yönelik projeleri yaşama geçirmeye çalıştıklarını,bunlar için herkesten görüş beklediklerini söyledi.

Derneğimizin taleplerini dikkate alacaklarını,üzerinde çalışacaklarını,İnegöl'de görüşmek istediklerini belirtti.

Daha sonra toplantımıza katılan hemşehrilerimiz de Belediye Başkanımıza sorularını,önerilerini ilettiler,geçmişteki anılarını paylaştılar.

Her soruya yanıt veren Belediye Başkanımız bilmediğimiz birçok konuda bizleri aydınlattı.Yapacakları çalışmalarla ileride daha güzel müjdeli haberler vereceklerini belirtti.

Konuşmaların sonunda dernek Yönetim Kurulumuz İnegöl Belediye Başkanımıza dernek plaketimizi takdim etti.

Toplantı sonunda değerli sanatçımız,Rumeli türkülerinin tanınmış sesi hemşehrimiz Sn.Rüstem Avcı sazıyla,sözüyle bizlere güzel bir müzik ziyafeti verdi.

Güzel bir toplu fotografla geleceğe anı bırakmak istedik.

Genciyle,yaşlısıyla toplantımıza katılan üyelerimize,hemşehrilerimize,dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

İnegöl'den yolu geçmiş,İnegöl'de doymuş ya da doğmuş tüm dostlarımızı toplantılarımıza bekliyoruz.Biz hep birlikte olursak bir güç oluruz. Lütfen toplantılarımıza geliniz.

Herşey İnegöl,herşey İstanbul İnegöl Dayanışma Derneği için !!!

 

 

12.Ocak.2020 Ozan Demir ile Yapay zeka

12.Ocak.2020 Pazar ''Kahvaltılı Toplantımız''ın konuğu doğal üyesi olduğumuz Maltepe Kent Konseyi Başkanımız,İBB Kent Konseyi kurucu Yönetim Kurulu üyesi,yapay zeka çalışmalarıyla tanınan Sn.Ozan Demir oldu.Toplantı öncesi yine simit ve İnegöl poğaçası(Sodalı ekmek) ile nefis bir ahvaltı yaptık.Sodalı ekmekleri İnegöl'den getiren Sn.Sinan Ekren dostumuza da teşekkürler.

Kahvaltıdan sonra dernek başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü'nün açılış konuşmasıyla toplantıya geçildi.Başkanımız konuşmasında kısaca bu dönem yaptığımız toplantıları özetleyerek,bu toplantılarımızı yapmamıza neden olan,dernek çatısı altında toplanmamızı sağlayan,bizlere dernek binasıyla birlikte bu güzel kurumu kuran kurucu başkanımız Sn.Asaf Özer ağabeyi 07.Aralık.2019 da kaybettiğimizi ve üzgün olduğumuzu ,kendisini her zaman saygıyla,şükranla anacağımızı ve O'nu hiç unutmayacağımızı söyledi.

Sn.Ozan Demir yapay zeka konusunda yaptığı çalışmaları,ülkemizde ve dünyadaki gelişimi hakkında bizleri bilgilendirdi.

Toplantımız katılımcı dostlarımızın sorularıyla soru-cevap şeklinde devam etti.

Toplantı sonunda dernek yönetim kurulumuz Sn.Ozan Demir'e katılımlarından dolayı derneğimiz plaketini sundu.

Toplantımıza katılan tüm dostlara teşekkürler.

02.Şubat.2020 Pazar günü saat 10.30 daki Kahvaltılı Toplantımızın konuğu İnegöl Belediye Başkanımız Sn.Alper Taban olacaktır.Tüm hemşehrilerimize duyurulur.

 

Yaşayan ve Yaşatan Hastane 17.Kasım.2019

17.Kasım.2019 ''Simitli Pazar toplantımız''ın konusu ''Yaşayan ve Yaşatan Hastane-İnegöl Devlet Hastanesi'',konukları ise İnegöl Devlet hastanesi Başhekimi Dr.Hayrettin Göçmen ve ekip arkadaşları oldu.

Toplantımız ''Simit-Çay' eşiliğinde yaptığımız güzel bir kahvaltı sonrasında başladı.

Toplantımızın açılış konuşmasını başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü yaparak;İnegöl Devlet Hastanesinin geçmişinde hastanede çalışmış rahmetli babasından dolayı anılarında çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı.Özellikle o dönemin saygı,sevgi dolu,alt-üst kariyer çatışması yerine samimiyetin ön plana çıktığını anlattı.

Toplantımız Dr.Hayrettin Göçmen'in kısa bir yaşam öyküsünün ardından İnegöl Devlet Hastanesinin geçmişini anlatan konuşmasıyla devam etti.

Şehrimizin simgesi olan Eski Devlet Hastanemizin nasıl zor şartlarda yapıldığını,yaşatıldığını anlatarak,ortadan yok edilmesinin de üzücü olduğunu vurgulayarak,yeniden eski hastanenin aynı şekilde ya aynı yerinde ya da başka bir yerde yapılması konusunda istekleri olduğunu,kurum ve kuruluşlardan destek beklediklerini,bundan dolayı ve İnegölün yeni kazanımları içinde ''Payda İnegöl Hareketini'' başlattıklarını söyledi.

Bu konuda dernek başkanımız Mehmet Şakir Ünlü de ''Dernek olarak kendilerine her tür desteği vereceklerini ve bu hareket içinde yer alabileceğimizi'' belirtti.

Yeni hastanede ülkemizin ilk hastane müzesini açtıklarını da anlatan Dr.Hayrettin Göçmen,müze çalışmalarının geçmişini,sergilenen eşyaların,araçların nasıl zorluklarla temin edildiğini anlattı.''Yaşayan ve Yaşatan Hastane '' sloganıyla sağlık alanında birçok ilklere imza attıklarını ve atmaya devam edeceklerini açıkladı.

Toplantıya katılanların da anılarını paylaştığı,soru-cevap şeklinde sohbetleriyle toplantımız sona erdi.

Yaptıkları zor çalışmaları takdir ettiğimiz ''Yaşayan ve Yaşatan Hastane'' Sn.Dr.Hayrettin Göçmen ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizle dernek olarak plaketimizi sunduk.

Onların da bizlere sunduğu armağanlar için teşekkür ediyoruz.

Toplantımızın sonunda Sn.Mehmet Karakafa arkadaşımızın çaldığı ud eşliğinde Türk Sanat Müziği parçalarını seslendirdik.

Katılan konuklarımıza,tüm dost ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

Yeni toplantılarımızda görüşmek dileğiyle.