25.Kasım.2018 İki Mucize Bir İnsan...Gönül ve Beyin

25.Kasım.2018 Pazar günü yaptığımız ''İnegöl Köfte Günü'' nde ''İki Mucize Bir İnsan...Gönül ve Beyin...'' konulu toplantımızın konuşmacı konuğu Sn.Dr.Ömer Faruk Öndağ'dı.

Toplantımıza Hemşehrilerimizin ilgisi güzeldi.

İnegöl Köfteli yemeğimizin ardından toplantımız dernek başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü açılış konuşmasını yaptı.Konuşmasında  '' Yeni dönemimizin 3.toplantısını yapmak üzere toplandık.Dernek yönetimine geldiğimizden bu yana yönetim olarak her zaman İstanbul'da okuyan ve çalışan gençlere önem verdik.Onları derneğimize kazanmanın yollarını araştırıyoruz.Yönetime geldiğimizde üye yaş ortalamamız 63 iken bugün 52 ye indirdik. Amacımız daha da indirmek ve derneğimizin geleceğini onlara teslim etmek olacaktır.Bu toplantımızda da İnegöl'den değerli bir dostumuzun sağlayacağı öğrenci bursunu bir öğrencimize vereceğiz.Bugüne dek 15 öğrenci bursu sağlamış olduk.Bu da dernek tarihimizde bir ilk oluyor.İnegölspor ve İnegöl Belediyespor'un İstanbul'daki maçlarını takip etmek istiyoruz.Haftaya 02.Aralık.2018 Pazar günü saat.13.30 da Sancaktepe stadyumunda İnegölspor'umuzun Sancaktepe ile futbol maçı var.Gitmek isteyenler olursa birlikte gidebiliriz. ''.Sn.Başkan, Dr.Ömer Faruk Öndağ'ın kısa bir özgeçmişini okumasının ardından  konuğumuzu sunumu için davet etti.

Dr.Ömer Faruk Öndağ örneklemelerle yaptığı ilgi çeken konuşmasında eğitimin,ilk öğretmenin önemine vurgu yaparak,aslında herkeste varolan mucize beyinin iyi ve güzel bir elde nasıl şekillenebileceğini anlattı.

 Tarihi Örneklerle Efsane Adamlar (2009), Sıra Dışı adamlar; Dünyada İz Bırakan (2010), Bi Müsaade Sınavım Var (2013), Haz Çağı’nda Organik Çocuk Yetiştirmek (2014), Pozitif Ebeveynlik İnternet Çağında (2015), Motivaksiyon (2015) ,Çuvallama Sanatı kitapları bulunan Dr.Ömer Faruk Öndağ,kitaplarının Balkanlarda ilkönce Arnavutçaya çevrilmeye başlandığını,yakında da Boşnakçaya çevireleceğinin müjdesini verdi.

 

Toplantı sonrasında dernek yönetim kurulumuzca Sn.Dr.Ömer Faruk Öndağ'a derneğimizin şükran plaketi sunuldu.

Derneğimiz üyesi genç öğrencilerimiz Dr.Ömer Faruk Öndağ ve toplantımıza katılarak bizleri onurlandıran dernek üyemiz Sn.Mehmet Zülküf Saltoğlu'nun eşi Cerrahpaşa Ün.Enfeksiyon Böl.Bşk.Sn.Prof.Dr.Neşe Saltoğlu'yla hatıra fotografı çektirmeyi ihmal etmediler.

Tüm konuklarımız toplu halde bir fotograf çektirerek bu güzel günü ölümsüzleştirdik.

Sayın Dr.Ömer Faruk Öndağ imzaladığı üç kitabını dernek kitaplığımıza armağan etti.Kendisine ve katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

 16.Aralık.2018 Pazar saat:11.00 deki bir sonraki toplantımıza hemşehrilerimizi bekliyoruz.

 

OKUMAK AİLEDE BAŞLAR-Toprak Işık ve Ceyhun Şen

''OKUMAK AİLEDE BAŞLAR'' KONULU 21.EKİM.2018 PAZAR TOPLANTIMIZ

21.Ekim.2018 pazar günü yaptığımız ''İnegöl Köfte Günü'' müzün konukları yazar Toprak Işık ve illüstratör Ceyhun Şen oldular.

Dernek lokalimizi dolduran hemşehrilerimiz geleneksel İnegöl Köfte yemeklerini yedikten sonra toplantımız başladı.

Dernek başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü açılış konuşmasında ; dernek kurucularımıza şükranlarını sunduklarını,onları her zaman saygıyla andıklarını belirterek,bundan sonra derneğimizin geleceğini hazırlamak adına gençlere çok daha önem verdiklerini,gençlerimizi derrneğimizde görmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Sn.Toprak Işık ve Sn.Ceyhun Şen ''Okumak Ailede başlar'' konulu toplantıyı birlikte sundular.

Ülkemizdeki ve dünyadaki kitap okuma alışkanlıklarından kitap okuma tekniklerine , kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesinden çocuklarımız için neler yapmalıyıza,eski tip baskılı kitaplardan digital teknolojiye kadar tüm konuları örnekleyerek bizlere anlattılar. Zaman zaman toplantıya katılan hemşehrilerimizde kendilerinden örnekler verdi ve konuklarımıza sorular sordu.

Toplantımız hemşehrilerimizce ilgiyle dinlendi ve izlendi.Katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Toplantımızın sonunda katılımcılara derneğimizin özel plaketleri başkanımız Sn Mehmet Şakir Ünlü ve yönetim kurulu üyemiz Sn.Enver Aşır tarafından sunuldu.Toplantımızda yine  Sn.Rafet Aydoğan ve Sn.Cavit Yaka'nın vereceği bursu iki öğrencimize vererek gençlerimize katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadık. Burs vererek bu mutluluğu yaşamak isteyen dostlarımız bizlerle irtibat kurabilirler.

Gençliğin Gelecek Vizyonu ve Girişimcilik konulu

2018-2019 dönemi ilk İnegöl Köfte Günü  toplantımızı 30.Eylül.2018 Pazar günü gerçekleştirdik.

 

 

Yemeğin ardından toplantı dernek başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü'nün açılış konuşmasıyla başladı.Başkanımız ;geçmiş dönem çalışmalarını,yaptıklarını ve bundan sonra yapılacakları kısaca özetledi.

Sayın Halil Öz ve Çağrı Kuş'un  ''Gençliğin Gelecek Vizyonu ve Girişimcilik'' konulu sunumu toplantımıza katılanlar hemşehrilerimizce ilgiyle izlendi.

 

Konuğumuz Sn.Halil Öz; yönetiminde bulunduğu Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi'nin çalışmaları hakkında açıklamada bulunarak,deneyimlerini bizlerle paylaştı.

Diğer konuğumuz Sn.Çağrı Kuş ; girişimcilik konusunda yaşadıklarını,tecrübelerini çocukluğundan başlayarak örneklemelerle anlattı.Gençlerin kendilerine güvenmelerini belirterek genç yaşta sahibi olduğu girişimcilik şirketinin kuruluşunu ve başardıklarını da bizlere anlattı.

 

Toplantı sonunda değerli katılımcılara derneğimizin plaketlerini Başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü ve Başkan yardımcımız Sn.Erkan Alemdaroğlu verdi.

Plaket töreninin ardından öğrenci üyemiz Sn.Mustafa Kemal Karahan gitarıyla bizlere kısa bir müzik ziyafeti sundu.

Toplantımızın sonunda bir selfi çektirmeyi de unutmadık.

Toplantımıza katılan ve İstanbulda okuyan bir üniverite öğrencimize de burs olanağı sağladık.

Toplantımıza katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.