• Estetik Yay

16.Aralık.2018-''Kent ve Demokrasi'' toplantımız

16.Aralık.2018 ''Kent ve Demokrasi''konulu toplantımızı konuklarımız Harita Müh.Celal Beşiktepe,İnşaat Müh.Yaşın Ceylan Arslanoğlu ve Müzeolog Zeynep Toy ile gerçekleştirdik.

Toplantıya katılan hemşehrilerimiz, öncesinde Kasap Namık'ın (Nam-ı Farket) nefis İnegöl Köftelerinin lezzetiyle buluştu.Güzel yemeğimize yolladığı İnegöl Köfteleri için Kasap Namık(Nam-ı Farket)'e teşekkür ediyoruz.

Yemeğin ardından Başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü'nün açılış konuşmasıyla toplantımız başladı.2018 yılının son toplantısı olduğunu ve 2019 un tüm hemşehrilerimize,ülkemize ve dünyaya barışın,mutluluğun gelmesi dileğiyle kutladığını söyledi.Yeni dönemimizin 4.toplantısının konukları Harita Müh.Celal Beşiktepe,İnşaat Müh.Yaşın Ceylan Arslanoğlu ve Müzeolog Zeynep Toy oldular.

 

Harita Müh. Celal Beşiktepe ağabeyimiz;Kentli olmanın,kentte yaşamanın ne olduğunu,nasıl olması gerektiğini bizlere yılların birikimiyle ve örnekleriyle anlattı.İnşaat Müh.Yaşın Ceylan Arslanoğlu babasının göreviyle geldikleri İnegöl'de doğduğunu ve kendini her zaman bir İnegöl'lü olarak gördüğünü,eski İnegöl'e olan özlemini anlatarak,çağımız kent insanının kentine duyarlı olup çözümler üretmek için her alanda sorumluluk duyması gereğini vurguladı.Müzeolog Zeynep Toy kısaca müzelerin kentlerin geçmişini gelecekleriyle buluşturduğunu,geçmişin izlerini geleceğe taşıdığını vurgulayarak orada yaşayanların da kente sahiplenmesine yardımcı olduğunu anlattı.

Toplantımız karşılıklı sohbet şeklinde devam ederek son buldu.

Toplantımızın sonunda Bşk.Mehmet Şakir Ünlü,Bşk.Yrd.Erkan Alemdaroğlu,Genel Sekreter Gülşen Ataman konuklarımıza derneğimizin plaketlerini armağan ettiler.

Toplantımızın sonunda toplu bir hatıra fotografı çektirdik hemşehrilerimiz ve konuklarımızla.

2019 yılı hepimize sağlık,mutluluk getirsin.20.Ocak.2019 toplantımızda buluşmak üzere.

 

Yorum ekle