• Estetik Yay

Yaşayan ve Yaşatan Hastane 17.Kasım.2019

17.Kasım.2019 ''Simitli Pazar toplantımız''ın konusu ''Yaşayan ve Yaşatan Hastane-İnegöl Devlet Hastanesi'',konukları ise İnegöl Devlet hastanesi Başhekimi Dr.Hayrettin Göçmen ve ekip arkadaşları oldu.

Toplantımız ''Simit-Çay' eşiliğinde yaptığımız güzel bir kahvaltı sonrasında başladı.

Toplantımızın açılış konuşmasını başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü yaparak;İnegöl Devlet Hastanesinin geçmişinde hastanede çalışmış rahmetli babasından dolayı anılarında çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı.Özellikle o dönemin saygı,sevgi dolu,alt-üst kariyer çatışması yerine samimiyetin ön plana çıktığını anlattı.

Toplantımız Dr.Hayrettin Göçmen'in kısa bir yaşam öyküsünün ardından İnegöl Devlet Hastanesinin geçmişini anlatan konuşmasıyla devam etti.

Şehrimizin simgesi olan Eski Devlet Hastanemizin nasıl zor şartlarda yapıldığını,yaşatıldığını anlatarak,ortadan yok edilmesinin de üzücü olduğunu vurgulayarak,yeniden eski hastanenin aynı şekilde ya aynı yerinde ya da başka bir yerde yapılması konusunda istekleri olduğunu,kurum ve kuruluşlardan destek beklediklerini,bundan dolayı ve İnegölün yeni kazanımları içinde ''Payda İnegöl Hareketini'' başlattıklarını söyledi.

Bu konuda dernek başkanımız Mehmet Şakir Ünlü de ''Dernek olarak kendilerine her tür desteği vereceklerini ve bu hareket içinde yer alabileceğimizi'' belirtti.

Yeni hastanede ülkemizin ilk hastane müzesini açtıklarını da anlatan Dr.Hayrettin Göçmen,müze çalışmalarının geçmişini,sergilenen eşyaların,araçların nasıl zorluklarla temin edildiğini anlattı.''Yaşayan ve Yaşatan Hastane '' sloganıyla sağlık alanında birçok ilklere imza attıklarını ve atmaya devam edeceklerini açıkladı.

Toplantıya katılanların da anılarını paylaştığı,soru-cevap şeklinde sohbetleriyle toplantımız sona erdi.

Yaptıkları zor çalışmaları takdir ettiğimiz ''Yaşayan ve Yaşatan Hastane'' Sn.Dr.Hayrettin Göçmen ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizle dernek olarak plaketimizi sunduk.

Onların da bizlere sunduğu armağanlar için teşekkür ediyoruz.

Toplantımızın sonunda Sn.Mehmet Karakafa arkadaşımızın çaldığı ud eşliğinde Türk Sanat Müziği parçalarını seslendirdik.

Katılan konuklarımıza,tüm dost ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

Yeni toplantılarımızda görüşmek dileğiyle.

 

 

Yorum ekle