• Estetik Yay

İnegöl Belediye Başkanımız Sn.Alper Taban konuğumuz oldu

İnegöl Belediye Başkanımız Sn.Alper Taban 02.Şubat.2020 ''Simitli Kahvaltılı Toplantımız''ın konuğu oldu.

Saat 11.00 de başlayan toplantımıza İstanbul'daki hemşehrilerimiz ilgi gösterdiler.İnegöl'den Başkanımızın getirdiği simitler,Sn:Semih Uysal'ın gönderdiği beyaz peynir eşliğinde güzel,enfes bir kahvaltı yaptık.Çok teşekkürler.

Kahvaltı sonrası dernek Genel Sekreterimiz Sn.Çağrı Kuş'un açış konuşmasıyla toplantımız başladı.

Sn.Çağrı Kuş,İstanbul İnegöl Dayanışma Derneğimizin (İNEDAD) amaçlarını,misyonunu kısaca anlattı.Dernek olarak İstanbul'da yapılacak olanların İnegöl'ün tanınmasına katkı yapacağını,ülkemizin yurt dışına açılan en büyük metropolünde derneğimizin İnegöl'deki sanayicilerin de faydalanabileceği bir yer olabileceğini,İstanbul'da okuyan öğrencilerimize,çalışan gençliğimize ulaşarak birlikte büyük bir güç yaratabileceğimizi belirtti.Konuşması için dernek Başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü'ye söz verdi.

Sn.Başkanımız da Elazığ'da yaşanan depremde yaşamını yitirenlere rahmetler,yaralılara acil şifalar dileyerek başladığı konuşmasını derneğimizin bugünlere gelmesinde,dernek binamızın temininde büyük emeği bulunan Kurucu Başkanımız rahmetli Asaf Özer ile diğer kurucularımızı ve emeği geçenleri saygıyla andıklarını,yaşamını yitirenlere rahmetler,yaşayanlara da sağlıklı ömürler temennisinde bulundu.

Bu anlamda Asaf Özer Ağabeyimizin bir posterini dernek duvarımıza da koyarak ''Seni Unutmayacağız'' dedik.

Başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü ,derneğimizin çalışmalarını kısaca özetledikten sonra dernek olarak İnegöl Belediyemizden taleplerini,projelerini içeren bir metni okudu.

Dernek olarak İstanbul'da İnegöl Günleri tertip etmek istediklerini,bu organizasyonu İnegöl Belediyesi ve İnegöldeki kurum ve kuruluşlarla birlikte başarabileceklerini belirtti.Ayrıca dernek binamızın da İstanbul'un en merkezi,ulaşımı en çok  ve kolay olan Kadıköy'e taşımayı düşündüklerini ,bunun içinde İnegöl'den destek beklediklerini söyledi.

İnegöl Ortaokulumuz ve İnegöl Lisemizi de aynı yerlerinde yeniden görmek istediklerini,diğer yitirilen ilçemizin simge binalarını da aynı yerlerinde yeniden yapılması gerektiğini,bunların şehrin hafızası,simgesi,tarihi olduğunu belirterek talep olarak iletti.

İnegöl Belediyesi ve yerel kuruluşlarla birlikte İstanbul'da İnegöl'ü en iyi şekilde tanıtmak için birlikte projeler üretebileceğimizi,birlikte çalışarak resmi rakamlara göre İstanbul'da yaşayan 25.000 İnegöllüye daha rahat ulaşabileceklerini,bu anlamda destek ve işbirliğinin arttırılmasını talep etti.En kısa zamanda İnegöl'e giderek hem Belediye ile hem de diğer kurum,kuruluş ve yerel örgütlerle görüşmek istediklerini,amaçlarını,taleplerini,projelerini anlatmak istediklerini belirterek sözü Sn.Alper Taban'a verdi.

İnegöl Belediye Başkanımız Sn.Alper Taban'da konuşmasında İnegöl'de yaptıklarını,yapmak istediklerini,projelerini anlattı.

Gelişen,sürekli göç alan ,hızlı kentleşmeyle sorunları büyüyen bir ilçede yaşadıklarını,hava kirliliğinden,trafik sıkıntısına birçok sorunla başetmeye çalıştıklarını,bunlar için kalıcı,insana dönük,kentin yaşanabilir olmasına yönelik projeleri yaşama geçirmeye çalıştıklarını,bunlar için herkesten görüş beklediklerini söyledi.

Derneğimizin taleplerini dikkate alacaklarını,üzerinde çalışacaklarını,İnegöl'de görüşmek istediklerini belirtti.

Daha sonra toplantımıza katılan hemşehrilerimiz de Belediye Başkanımıza sorularını,önerilerini ilettiler,geçmişteki anılarını paylaştılar.

Her soruya yanıt veren Belediye Başkanımız bilmediğimiz birçok konuda bizleri aydınlattı.Yapacakları çalışmalarla ileride daha güzel müjdeli haberler vereceklerini belirtti.

Konuşmaların sonunda dernek Yönetim Kurulumuz İnegöl Belediye Başkanımıza dernek plaketimizi takdim etti.

Toplantı sonunda değerli sanatçımız,Rumeli türkülerinin tanınmış sesi hemşehrimiz Sn.Rüstem Avcı sazıyla,sözüyle bizlere güzel bir müzik ziyafeti verdi.

Güzel bir toplu fotografla geleceğe anı bırakmak istedik.

Genciyle,yaşlısıyla toplantımıza katılan üyelerimize,hemşehrilerimize,dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

İnegöl'den yolu geçmiş,İnegöl'de doymuş ya da doğmuş tüm dostlarımızı toplantılarımıza bekliyoruz.Biz hep birlikte olursak bir güç oluruz. Lütfen toplantılarımıza geliniz.

Herşey İnegöl,herşey İstanbul İnegöl Dayanışma Derneği için !!!

 

 

Yorum ekle